Imprezy z bronią

Szukasz pomysłu na wystrzałową zabawę? Zorganizuj imprezę na strzelnicy!

Domówka czy impreza w klubie mają swój urok, ale są sytuacje, gdy chciałoby się zorganizować coś wyjątkowego. Na przykład wieczór kawalerski czy panieński albo osiemnastka lub inne okrągłe urodziny. To okazje, które wymagają uczczenia ich w sposób niebanalny i z pomysłem, dlatego coraz częściej organizowane są w miejscach bardzo nieoczywistych i wiążą się z różnymi dodatkowymi atrakcjami i aktywnościami. Świetnym miejscem do zorganizowania takiej imprezy może być strzelnica.
Dlaczego warto zorganizować imprezę na strzelnicy?

Strzelanie gwarantuje duża dawkę silnych emocji. Wiele osób nigdy nie miało styczności z prawdziwą bronią palną, więc na strzelnicy mogą zrealizować swoje dziecięce marzenia i poczuć się jak bohaterowie filmów akcji. Szczególnie, że na większości strzelnic można korzystać nie tylko z pistoletów, ale na przykład spróbować swoich sił w posługiwaniu się karabinem snajperskim czy słynnym Kałasznikowem. A to gwarantuje, że impreza będzie niezapomnianym doświadczeniem, o wiele ciekawszym niż kolejny banalny wieczór w klubie.

Co ważne, strzelectwo – wbrew stereotypom – nie jest tylko dla mężczyzn. Kobiety również znakomicie bawią się na strzelnicy i często osiągają znakomite rezultaty. Szczególnie, że bycie dobrym strzelcem wymaga przede wszystkim umiejętności koncentracji i zapanowania nad emocjami, a nie dużej tężyzny fizycznej.

O czym trzeba pamiętać, organizując imprezę na strzelnicy?
Zanim zorganizujemy taką imprezę, należy zapoznać się z regulaminem strzelnicy. Dotyczy to szczególnie udziału osób niepełnoletnich, a więc sprawy ważnej, jeśli organizujemy np. osiemnastkę i nie wszyscy uczestnicy będą już posiadaczami dowodów osobistych. Są miejsca, gdzie do strzelania dopuszcza się wyłącznie osoby pełnoletnie, ale na wielu strzelnicach wystarczy przedstawić pisemną zgodę opiekuna prawnego. Warto dokładnie o to wypytać i zadbać, żeby wszyscy dopełnili niezbędnych formalności.

Kolejna sprawa, o której trzeba pamięta to fakt, że na strzelnicy obowiązuje stuprocentowa trzeźwość. A to oznacza, że wykluczone jest wcześniejsze wyjście do pubu lub klubu – jeśli macie to w planach, udajcie się tam po części strzeleckiej. Z obiektu są też wypraszane osoby będące pod wpływem jakichkolwiek substancji odurzających.
Warto też dopytać, czy strzelnica gwarantuje wszystkim uczestnikom okulary i słuchawki ochronne. Zwykle tak właśnie jest, ale lepiej to sprawdzić wcześniej.

Jak wygląda impreza na strzelnicy?
Scenariusz imprezy ustalany jest indywidualnie z organizatorem, ale schemat zawsze jest podobny. Zaczyna się od spotkania z instruktorem, który pokazuje, jak prawidłowo i bezpiecznie posługiwać się bronią palną, uczy też zasad zachowania się na strzelnicy i omawia obowiązujący regulamin. Kolejny punkt to nauka posługiwania się bronią, czyli celowania, przyjmowania i utrzymywania postawy strzeleckiej oraz samego oddawania strzału. Dopiero po szkoleniu teoretycznym uczestnicy mogą udać się na stanowiska strzeleckie i rozpocząć strzelanie do tarcz.

Na koniec przychodzi czas na podsumowanie wyników. Teraz można już wyłonić króla strzelców tego wieczoru. Warto pomyśleć o symbolicznym uhonorowaniu go, choćby papierową koroną. Teraz można już rozpocząć dalszą zabawę poza strzelnicą, choć wiele obiektów ma też przygotowane miejsce z minibarem lub terenem do zorganizowania ogniska, gdzie można bawić się dalej.