Warto wiedzieć

Strzelanie nocą, czyli dlaczego potrzebujesz lunety myśliwskiej

Być może zastanawiasz się, po co ci luneta z noktowizorem. Zwykle nie chodzisz na strzelnicę w nocy. Ciemna lunety myśliwskie mogą być używane do polowania i walki w jednostkach policji, wojska i organów ścigania. Jest to również dobry wybór dla strzelców amatorów i zawodników sportów strzeleckich. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto rozważyć zakup ciemnej lunety.

Lunety myśliwskie nocne - dlaczego warto ich używać?

Zasięg strzelania Doszliśmy do sedna, czyli prawidłowego wykorzystania tego typu sprzętu w sporcie. Wysokiej jakości obraz może poprawić twoje wyniki, niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy amatorem. Wieczory są idealne do strzelania nocą, kiedy słońce dopiero zaczyna zachodzić, a niebo jest przyciemnione. Sprzęt ten pozwala strzelać, gdy mniejsze lunety nie są w stanie. Lunety myśliwskie nocne przydają się zimą, gdy o 16 jest już ciemno. Nie tylko zaleca się używanie tego typu sprzętu na broni palnej. Zainstaluj lunetę noktowizyjną na swoim pistolecie pneumatycznym, aby nie musieć czekać, aż pogoda będzie idealna. Nie musisz czekać na lato, kiedy na niebie nie ma chmur. Dobrym rozwiązaniem jest ciemna luneta z dużym obiektywem i podświetlanym krzyżem. Duże lunety myśliwskie mają również szerokie pole. Może to mieć pozytywny wpływ na szybkość i celność strzelania, zwłaszcza w przypadku zmiany pozycji. Większa średnica lunety pozwala szybko wycelować celownik.

Dla airsoftu Repliki ASG mogą być wyposażone w celowniki umożliwiające strzelanie w ciemności. Brałem udział w nocnych strzelaninach airsoftowych, gdzie używano latarek taktycznych, laserów i potężnych lunet. Światło może być problemem, ponieważ zdradza lokalizację strzelca. Dlatego potrzebna jest luneta z silnym podświetleniem oraz odpowiedni kamuflaż. Nawet bardziej zaawansowani gracze używają celowników noktowizyjnych, które są zazwyczaj droższe. Duża średnia i podświetlany celownik załatwią sprawę. Zawsze noś okulary ochronne i zwracaj uwagę na teren wokół siebie, ponieważ wypadki są bardziej prawdopodobne w nocy. Jaka jest różnica między lunetą do pistoletu a lunetą do karabinu pneumatycznego? Decydując się na lunetę do broni palnej, należy unikać tańszych modeli przeznaczonych do replik karabinów pneumatycznych lub ASG. Przedmioty te nie będą w stanie wytrzymać wibracji i odrzutu broni palnej i stracą kalibrację po kilku strzałach. W najgorszym przypadku może nawet dojść do złamania krzyża celowniczego. Dotyczy to również mocnych lunet sprężynowych. Z kolei delikatne lunety działają tylko z bronią bezodrzutową, taką jak wiatrówki PCP. Są one często znacznie celniejsze i droższe, więc nie można na nich używać tanich lunet.

Ustawienia lunety, czyli kilka słów o montażu

Jeśli nie posiadasz montażu, będziesz musiał go wybrać. Jeśli konstrukcja broni, repliki lub wiatrówki na to pozwala, zalecam wybór jednoczęściowego montażu. Solidna szyna zabezpieczy lunetę i zapobiegnie jej przemieszczaniu się. Nie powinno to stanowić problemu w przypadku dobrej jakości kości montażowych. Najtańszych montaży nie polecamy, chyba że luneta będzie montowana na PCP lub ASG z bezodrzutowcem. Mam nadzieję, że udało mi się rzucić trochę światła na temat wyboru montażu lunety do wiatrówek.