Imprezy z bronią

Imprezy z bronią – nowy trend w teambuildingu

Teambiulding czyli budowanie zespołu poprzez różnego typu aktywności poza miejscem pracy to trend, który nadal jest silny w korporacjach, a coraz częściej też w mniejszych firmach. Wszelkiego typu imprezy firmowe pozawalają nie tylko zintegrować się pracownikom, ale też poznać w kontekście innym niż praca. Są też dobrą okazją, by stworzyć zespół oparty na zasadzie, że każdy odgrywa w nim różne role, zgodne z jego predyspozycjami i umiejętnościami, ale wszystkie te role są równie ważne. Aby teambuilding zadziałał właściwie, event firmowy musi być atrakcyjny, angażujący dla pracowników i budzący emocje.

Obecnie coraz popularniejszą formą integracji dla pracowników są różnego typu imprezy z bronią. Dlaczego akurat taka forma budowania zespołu? Przede wszystkim jest to aktywność dla wielu osób nowa, a to gwarantuje, że wszyscy chętnie się zaangażują, a doświadczenie będzie uważane za interesujące. Poza tym aktywności związane z bronią nie wymagają dużego wysiłku, nie ma wiec ryzyka, że osoby o gorszej kondycji zostaną wykluczone, czy będą źle się czuły podczas integracji. Poza tym dzięki niewielkiej popularności sportów strzeleckich na imprezach integracyjnych z broni wszyscy mają równe szanse, by się wykazać. Co ważne nie trzeba też mieć żadnych specjalnych uprawnień, by korzystać z rekreacyjnego strzelania pod okiem instruktora.

Jakie typy imprez integracyjnych z bronią mamy do wyboru?
Paintball jest jedną z popularniejszych form firmowej integracji. Świetnie sprawdza się w terenie, choć są firmy, które organizują tego typu imprezy na specjalnie dostosowanej hali. Zaletą jest spora dynamika zabawy, można poczuć się trochą jak w dzieciństwie podczas zabawy w wojnę. Jednocześnie paintball jest całkowicie bezpieczny, choć zdarza się, że w miejscu uderzenia markera może pojawić się siniak. Ze względu na siłę wyrzutu kul wszyscy uczestnicy koniecznie muszą mieć założone okulary ochronne. Paintball to zwykle rozrywki drużynowe, co sprzyja budowie i integracji zespołu.

Łucznictwo to kolejna interesująca forma imprezy integracyjnej dla firm. Może mieć formę bardziej sportową, połączoną z zawodami łuczniczymi, zdarzają się też imprezy tematyczne, w których strzelanie z łuku jest częścią imprezy plenerowej opartej na przykład na motywach indiańskich. Zawsze jest to jednak możliwość spróbowania aktywność, z którą niewiele osób miało do czynienia.

Impreza integracyjna na strzelnicy to już zupełnie inny poziom emocji. Tutaj jest już prawdziwa amunicja i prawdziwa broń palna. Wbrew pozorom ten typ aktywności sprawdza się nie tylko w zespołach z przewagą mężczyzn, choć stereotypowo zamiłowanie do strzelania przypisuje się panom. Jak pokazuje jednak doświadczenie firm organizujących tego typu eventy kobiety także chętni strzelają z broni palnej i osiągają niekiedy bardzo dobre rezultaty.

Duża atrakcją imprez integracyjnych organizowanych na strzelnicy jest możliwość przetestowania bardzo różnych typów broni. Strzelać można zarówno z pistoletów i rewolwerów, jak i na przykład z kultowego Kałasznikowa. Do wypróbowania jest też karabin snajperski i bron historyczna. Kontakt z prawdziwą bronią palną budzi zawsze dużo emocji, to sport, który gwarantuje adrenalinę, więc na pewno impreza integracyjna na strzelnicy będzie niezapomnianym doświadczeniem dla uczestników. Po takim evencie nikt już nie będzie narzekał, że imprezy integracyjne to kolejny nudny obowiązek narzucany przez pracodawcę.