Imprezy z bronią

Taka integracja to strzał w dziesiątkę! Firmowe imprezy na strzelnicy

Pracownicy dzielą się na tych, którzy uważają firmowe imprezy integracyjne za kolejny obowiązek narzucony przez pracodawcę i marnowanie wolnego czasu i takich, którzy na każde tego typu wydarzenie czekają z niecierpliwością i chętnie biorą udział w proponowanych zajęciach. Oczywiście sztuką jest zorganizowanie takiej imprez, by malkontentów z pierwszej grupy wciągnąć do zabawy i pokazać im, że team building to nie jest tylko kolejne nudne hasełko z korporacyjnego słownika. To może być też synonim dobre zabawy w gronie kolegów z pracy.

Jak tego dokonać? Trzeba poszukać aktywności, która wciągnie wszystkich. To musi być coś niebanalnego i ekscytującego, co pozwoli nabyć nowe umiejętności i wyzwoli ducha pozytywnej rywalizacji. Ten warunek spełniają różnego typu sporty strzeleckie. Dlatego coraz popularniejsze jest organizowanie firmowych imprez integracyjnych oraz różnego typu eventów na strzelnicach. W związku z tym trendem coraz więcej obiektów ma też przygotowane specjalne pakiety dla firm, a pracownicy chętnie pomogą w zaprojektowaniu niezapomnianego wydarzenia dla pracowników.

W Krakowie tego typu imprezy z bronią organizuje firma Cracow Shooting Academy, która dysponuje duża i znakomicie wyposażoną strzelnicą w Pasterniku pod Krakowem. Kilkadziesiąt stanowisk do strzelania kulowego na 25 i 50 metrów pozwala zorganizować naprawdę dużą imprezę. Co ważne, wszyscy instruktorzy biegle mówią po angielsku, nie ma wiec problemu z przygotowaniem eventu dla środowiska międzynarodowego. Obiekt jest znakomicie skomunikowany z Krakowem, dla grup zorganizowanych możliwy jest też transport wynajętymi busami.

Cracow Shooting Academy posiada też strzelnicę w Białce Tatrzańskiej. To obiekt połączony z obiektem noclegowym i salami konferencyjnymi, pozwala więc na organizację nawet kilkudniowego wydarzenia, na przykład połączenia szkolenia z imprezą integracyjną. Jest też możliwość współpracy przy zorganizowaniu eventu strzeleckiego w innym miejscu – na dowolnym obiekcie w kraju, o ile posiada on wymagane koncesje.

Jak wygląda impreza integracyjna na strzelnicy?
Scenariusz przygotowywany jest indywidualnie we współpracy z klientem. Jest możliwość skorzystania z gotowych pakietów strzeleckich lub skomponowania własnych. Uczestnicy mają do wyboru następujące rodzaje broni: karabin snajperski, karabin Kałasznikowa, pistolet UZI, a także liczne rewolwery i pistolety, w ofercie jest też broń historyczna z czasów drugiej wojny światowej.

Każda impreza składa się z kilku części. Na początku instruktor przedstawia uczestnikom regulamin strzelnicy oraz zasady bezpiecznego posługiwania się bronią. Na tym etapie uczestnicy dowiadują się też, jak posługiwać się różnymi typami broni, a także jak celować i przyjmować postawę strzelecka, co jest podstawą w tym sporcie. Dzięki drobiazgowemu instruktażowi w strzelaniu mogą wziąć udział także osoby, które nigdy nie miały do czynienia z bronią palną.

Następnie wszyscy uczestnicy zostają wyposażeni w słuchawki wygłuszające oraz okulary ochronne i z instruktorem udają się na stanowiska strzeleckie. Czas i rodzaj strzelania zależą od wykupionego pakietu i ustalonego scenariusza imprezy.
Po zakończeniu strzelania można przenieść się do Sali z barem i kominkiem lub rozpalić ognisko, jeśli pogoda sprzyja imprezowaniu w plenerze.