Imprezy z bronią

Impreza integracyjna? Strzelnica to doskonały pomysł

Zorganizowanie udanej imprezy integracyjnej dla pracowników to spore wyzwanie. Minęły już czasy, gdy każdy tego typu event był wydarzeniem, które budziło ekscytację. Obecnie różnego typu aktywności już się opatrzyły, a pracownicy coraz częściej uważają imprezy integracyjne za obowiązek narzucony przez pracodawcę, a nie atrakcyjny bonus. Żeby zmienić to podejście trzeba im zaproponować naprawdę ciekawy i niebanalny scenariusz.

Ostatnio coraz popularniejsze są różnego typu imprezy związane z bronią i sportami strzeleckimi. Na pewno wynika to po części z faktu, że strzelectwo przestało być sportem niszowym i stało się modne, a trendy zawsze znajdują swoje odzwierciedlenie w pomysłach na imprezy integracyjne – pracownicy chętniej wypróbują modną aktywność, szczególnie jeśli wcześniej nie mieli ku temu okazji.

Jednak są i inne powody. Przede wszystkim sporty strzeleckie zapewniają zarówno adrenalinę i ekscytujące emocje, jak i wyciszenie i odstresowanie się – celowanie wymaga koncentracji. Dzięki temu odnajdą się w nich osoby o bardzo różnych temperamentach i stylach życia. Poza tym podczas imprez integracyjnych warto stawiać na takie aktywności, w których wszyscy mają równe szanse. Sporty strzeleckie przeznaczone są dla każdego, bez względu na wiek, płeć i warunki fizyczne – oczywiście jeśli mówimy o strzelaniu rekreacyjnym. Zwykle też niewielu pracowników ma już doświadczenie ze strzelaniem, więc wszyscy startują z jednego poziomu, co zwiększa satysfakcję z rywalizacji. A efekty tej rywalizacji mogą być zaskakujące… Często okazuje się, że najlepsze wyniki na strzelnicy osiąga osoba, po której nikt by się tego nie spodziewał.

Jak zorganizować firmowy event na strzelnicy?
Coraz więcej strzelnic ma w swojej ofercie organizację imprez integracyjnych dla firm. Oznacza to, że można skorzystać z gotowego scenariusza takiego wydarzenia lub poprosić o przygotowanie indywidualnie dobranej oferty. Zazwyczaj wymaga to zaprojektowania odpowiedniego pakietu strzeleckiego, a więc określenia, ile strzałów i z jakiego rodzaju broni odda każdy z uczestników imprezy.

Jaką broń mamy do wyboru? Na większości strzelnic można strzelać zarówno z broni krótkie, jak i długiej. Dla początkujących idealne są pistolety i rewolwery. Duża ekscytację budzi też możliwość postrzelania z Kałasznikowa czy karabinu snajperskiego. Często w ofercie znajdziemy też broń historyczną, na przykład z okresu drugiej wojny światowej. Oczywiście strzelaniu towarzyszy też zapoznanie się z historią i ciekawostkami na temat każdego z używanych typów broni.
Pierwszym elementem takiej imprezy integracyjnej jest spotkanie z instruktorem prowadzącym strzelanie na szkoleniu teoretycznym. Instruktor uczy przede wszystkim tego, jak zachowywać się na strzelnicy i bezpiecznie posługiwać bronią. Pokazuje też techniki celowania oraz przyjmowania postawy strzeleckiej. Rzecz jasna są to absolutne podstawy, ale wystarczające do tego, by czerpać radość ze strzelani do tarczy.

Następnie każdy z uczestników otrzymuje okulary i słuchawki ochronne oraz broń i udaje się na stanowisko strzeleckie, gdzie na komendę instruktora następuje strzelanie do tarczy. Po zebraniu wyników może nastąpić np. wyłonienie króla strzelców, a także mistrzów poszczególnych kategorii i typów broni. Dyplomy i drobne upominki związane ze strzelectwem na pewno będą miłą pamiątką z imprezy integracyjnej.