Patent strzelecki

Czyszczenie broni czarnoprochowej - jak tego dokonać?

Czyszczenie broni palnej

Wielu kolekcjonerów broni zastanawia się, jakie są najlepsze preparaty do czyszczenia broni. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze strzelectwem. Trzeba pamiętać, że czyszczenie powinno przeprowadzać natychmiast po strzelaniu. Wiele środków do czyszczenia broni jest bardzo skutecznych.

Konserwacja broni palnej

Najpierw należy nanieść odrobinę oleju bezpośrednio na lufę. To zdecydowanie ułatwi konserwację broni palnej. Pokrywę komory zamkowej lub urządzenie wylotowe można przetrzeć wilgotną szmatką. Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie. Ważne jest, aby oprócz narzędzi przygotować bawełniane ściereczki. Następnie można rozpocząć czyszczenie broni myśliwskiej. Użytkownicy nigdy nie powinni lekceważyć znaczenia czyszczenia broni czarnoprochowej, a w szczególności czyszczenia lufy. Wielokrotnie zdarza się, że strzela się z nieczyszczonej broni. Broń czarnoprochową należy wyczyścić, usuwając z niej wszelkie zanieczyszczenia i ciała obce. Celem konserwacji broni jest ochrona przed korozją. Obie metody mają na celu utrzymanie broni w doskonałym stanie technicznym. Procedury te służą nie tylko celom technicznym, ale także sprawności bojowej. Przed czyszczeniem broni krótkiej należy zaopatrzyć się w różne akcesoria. Koniecznie trzeba się upewnić, że broń jest rozładowana. Może się to wydawać oczywiste, ale niektórzy o tym zapominają. Trzeba dopilnować, aby te zasady nie zostały zapomniane. Stopniowo uczynić je rutyną dla bezpiecznego obchodzenia się z bronią. Należy upewnić się także, że kurek jest w pozycji half-cock, czyli tak zwanej półkoguta, a komoda nie jest zasłonięta.

Instrukcja czyszczenia broni czarnoprochowej krok po kroku

Broń czarnoprochową należy czyścić, gdy jest jeszcze na strzelnicy lub po polowaniu. Dobrze jest ją wyczyścić przed umieszczeniem w futerale. Dzięki temu łatwiej będzie ją wyczyścić w domu. Najlepiej jest używać środka do czyszczenia broni w temperaturze pokojowej. Należy użyć filcu, aby w domu dodać olej do lufy. Następnie naoliwić szczotki i wytrzeć nacięcia. Następnie zastosować środek do usuwania miedzi i nanieść preparat na lufę. Preparat do czyszczenia broni pozostawić na co najmniej 30 minut. Powstały osad może mieć niebiesko-szary kolor. W celu konserwacji niektórzy wlewają olej do lufy. Przed rozpoczęciem kolejnego strzału należy usunąć cały olej z lufy. Najważniejszą zasadą jest czyszczenie broni myśliwskiej na sucho. Broń krótka może być trudna do czyszczenia, jeśli jest w niej zbyt dużo oleju. Całkowite usunięcie produktów niepoddanych obróbce może być trudne. Wszystkie części metalowe należy wyczyścić środkiem do czyszczenia broni. Do wytarcia środka czyszczącego konieczne jest użycie czystej szmatki.