Na strzelnicy

Jak się ubrać na strzelnicę?

Strzelanie tradycyjnie kojarzyło się z polowaniem i obroną. Obecnie jest to popularna atrakcja dla fanów militariów i nie tylko. Osoby będące pierwszy raz na strzelnicy często pytają co powinienem zabrać? Jak się ubrać na strzelnicę? Ważne jest, aby przy wyborze ubrania wziąć pod uwagę swój komfort i bezpieczeństwo.

Strój na strzelnice       

Podczas wizyty na strzelnicy twoje ubranie pełni funkcję ochronną. Musi być na tyle luźne i wygodne, aby nie krępowało ruchów, ale też nie stwarzało zagrożenia podczas oddawania strzałów. Unikaj ciężkich ubrań, które mają stójki, ozdobne łańcuszki i obuwia na wysokim obcasie. Złym pomysłem jest też noszenie głębokiego dekoltu lub puchowego płaszcza w zimie. Albo sandałów w lecie.

Wybierz swój strój w zależności od rodzaju strzelnicy, którą odwiedzasz - na otwartym powietrzu lub w hali. Najlepiej jest nosić spodnie na strzelnice, jeśli odwiedzasz strzelnicę na otwartym powietrzu. Nierzadko podczas wykonywania czynności na otwartej strzelnicy można nauczyć się nowych technik strzeleckich. Strzelanie z pozycji klęczącej lub leżącej może powodować otarcia materiału i kolan. Najlepiej zakupić spodnie, które są odporne na uszkodzenia i mają wzmocnione kolana. Dobra para spodni strzeleckich, które są wzmocnione, pozwoli uniknąć niepotrzebnego bólu kolan.

Najważniejsze zasadą, której należy przestrzegać przy kompletowaniu stroju to ubiór na strzelnice  powinien chronić całe ciało. Buty powinny być zakryte najlepiej z płaską podeszwą. Ubranie zakrywające ciało uchroni Cię przed poparzeniem przez gorące łuski po oddaniu strzału. Odpowiednie obuwie pozwala na utrzymanie zrównoważonej i prawidłowej pozycji strzeleckiej. Oprócz kwestii bezpieczeństwa pora roku również będzie mieć wpływ na wybór odzieży strzeleckiej.

W co należy się ubrać na strzelnicę latem?

Nikt nie powinien dać się zwieść upałowi za oknem. Noszenie sukienki, szortów lub odkrytych butów nie jest zalecane ze względów bezpieczeństwa. Ubranie na strzelnice podczas lata powinno być dobrze przemyślane. Należy nosić cienką koszulkę z długim rękawem z oddychającej, szybkoschnącej tkaniny oraz letnie obuwie sportowe.

Jak należy się ubrać, aby pójść na strzelnicę w zimie?

Zima kojarzy się zwykle z ciężkimi swetrami i golfami. Istotne jest, aby wybierając się na strzelnicę założyć ubranie, które nie będzie ograniczało ruchów. Golfy i oversizowe swetry nie są w tej sytuacji odpowiednie. Z kolei długie buty będą krępować ruchy Twoich nóg. Noś kilka warstw, które są ściśle dopasowane i zdejmuj jedną, jeśli zrobi Ci się ciepło. Pamiętaj, że o tej porze roku będziesz stał na bardzo zimnej powierzchni. Noszenie ocieplanego obuwia sportowego jest lepszym rozwiązaniem niż noszenie kozaków na obcasie. Dzięki temu twoje stopy nie będą zimne. Przynieś rękawiczki, aby chronić swoje dłonie. Upewnij się, że nie są one sztywne ani grube.