Na strzelnicy

Wyjątkowa randka na strzelnicy? Czemu nie!

Kino? Kawiarnia? Wyjście do klubu? To wszystko fajne pomysły na randkę, ale nieco banalne. Niezależnie od tego, czy szukasz pomysłu na niezapomnianą pierwszą randkę, czy spotykacie się już od jakiegoś czasu i szukacie czegoś nowego, warto pomyśleć o mniej oczywistym miejscu spotkania. Co powiesz na… strzelnicę?

Firma Cracow Shooting Academy zaprasza na strzelanie rekreacyjne na strzelnicy w podkrakowskim Pasterniku. To znakomity pomysł na niesztampowe spędzenie czasu we dwoje.

Dlaczego warto iść na randkę na strzelnicę?
Badania wykazały, że to co najmocniej łączy ludzi to wspólne przeżywanie silnych emocji oraz udział w wydarzeniach niespodziewanych. Lepiej jednak znaleźć na to inny sposób niż wspólny udział w kraksie samochodowej… Strzelanie, szczególnie dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z bronią palną, jest ekscytującą nowością i dostarcza sporo adrenaliny. Dlatego czas spędzony wspólnie na strzelaniu na pewno będziecie długo wspominać.

Poza tym będziecie mieć okazję, żeby trochę ze sobą porywalizować. A to coś, co podnosi temperaturę w związku – oczywiście mowa o zdrowej, sportowej rywalizacji, a taką zapewnia wyjście na strzelnicę. Poza tym taka randka może obudzić w was chęć do zajęcia się strzelectwem, a wspólne pasje też łączą ludzi. Jeśli strzelanie wam się spodoba, możecie np. zapisać się wspólnie na kurs strzelecki organizowany przez Cracow Shooting Academy.

Czego spodziewać się na strzelnicy?
Wykupując pakiet strzelecki nie musicie mieć absolutnie żadnego doświadczenia z tym sportem. O wszystkim będzie was informował instruktor. Warto tylko pamiętać o naczelnej zasadzie obowiązującej na każdej strzelnicy: instruktor ma zawsze rację, a jego słowo to świętość. To on decyduje o tym, co robicie, kiedy rozpoczynacie strzelanie itp.

Jak wygląda realizacja wykupionego pakietu? Na początku instruktor poinformuje Was o obowiązującym regulaminie. Następnie przedstawi zasady bezpiecznego posługiwania się bronią. Jeśli tylko się ich przestrzega, strzelectwo jest sportem stuprocentowo bezpiecznym. Na etapie szkolenia teoretycznego dowiecie się też, jak prawidłowo przyjmować postawę strzelecką oraz jak trzymać broń i jak ją przygotować do strzału, poznacie też tajniki celowania do tarczy. To też dobry moment, by zadać wszystkie nurtujące was pytania. Instruktorzy w Cracow Shooting Academy są prawdziwymi pasjonatami broni palnej i wiedzą o niej wszystko.

Wreszcie przyjdzie czas na sprawdzenie się w praktyce. Wyposażeni w słuchawki wygłuszające oraz okulary ochronne ruszycie na stanowiska strzeleckie. To, ile strzałowe i z jakiej broni oddacie, zależy od wykupionego pakietu. Co ważne, w Cracow Shooting Academy jest bardzo duży wybór broni: od krótkiej, takiej jak pistolety czy rewolwery, przez karabiny, aż do broni historycznej z czasów drugiej wojny światowej, macie więc szansę przetestować różne interesujące was modele.
Randka spędzona na strzelnicy na pewno będzie różniła się od typowych spotkań. Jeszcze długo będziecie pamiętali, kto lepiej i celniej strzelał. Uwaga: wcale nie jest oczywiste, że będzie to mężczyzna! I niewykluczone, że wspólne wypady na strzelnicę staną się jednym z waszych ulubionych rytuałów i sposobem na aktywny wypoczynek. Bo strzelanie wciąga i mało kto chce poprzestać na jednej wizycie na strzelnicy. Szczególnie, że kolejne pakiety strzeleckie i inne rodzaje broni kuszą.